Da Vinciplein 1 · 4462GX Goes · 0113-22 10 20 · info@zeelandhallen.nl
Goese filmdagen: 13 t/m 16 november 2025
Van donderdag 13 november t/m zondag 16 november vinden in de DaVinci bioscoop Goes en Filmtheater ’t Beest weer de Goese Filmdagen plaats. De Goese filmdagen zijn een derde vervolg op het Goes Europafilmfestival in 2022 waarbij de DaVinci bioscoop Goes en filmtheater ’t Beest voor de eerste keer nauw hebben samengewerkt. De doelstelling is onveranderd: Filmliefhebbers uit Goes en omstreken meenemen in de wereld van de (Europese) film. Het themaland voor dit jaar is Italië!
Donderdagavond 13 november: Filmquiz
De filmdagen starten op donderdagavond 13 november in de DaVinci bioscoop Goes met een filmquiz, verzorgd in samenwerking met Filmtheater Zierikzee (FIZI).
De deuren gaan open om 19:00 en de quiz begint om 19.30 uur. U kunt meedoen als persoon, maar nog leuker is het om met z’n tweeën, drieën of maximaal vieren in te schrijven (inschrijven kan t/m 12 november). De kosten zijn € 8,95 per persoon.
Tickets zijn te verkrijgen via: tickets filmquiz
Vrijdag 14 november:
In Filmtheater ’t Beest worden er op deze dag vier interessante, actuele Europese films vertoond.
Zaterdagprogramma 15 november
Voorafgaand aan de film ‘Morte a Venezia’ (Dood inVenetië), verzorgt filmdocent Wouter Hessels een lezing over de de geschiedenis van de Italiaanse cinema. Wouter Hessels is docent filmgeschiedenis en filmanalyse aan de hogescholen RITCS en INSAS en gastprofessor aan de Sorbonne in Parijs. SInds 2010 is hij programmator van Cinema RITCS, de thuisbioscoop van het RITCS in hartje Brussel. Een geschiedenis die al terug gaat naar het begin van de twintigste eeuw.
Aansluitend kijken we naar de klassieker ‘Morte a Venezia’ van Luchino Visconti uit 1971, gebaseerd op de novelle ‘Der Tod in Venedig’ (1912) van Thomas Mann. De Engelse acteur Dirk Bogarde speelt de Duitse componist Gustav von Aschenbach, gebaseerd op Gustav Mahler, die tijdens een bezoek aan Venetië in de jonge Poolse toerist Tadzo de kracht van schoonheid ontdekt die hij in zijn werk tevergeefs heeft nagestreefd.
Na de film kunt u genieten van een heerlijk Italiaans driegangenbuffet, verzorgd door restaurant De Koepoort.
’s Avonds vertonen we een nooit eerder vertoonde Italiaanse film. Meer informatie volgt…
Een filmticket voor de middagfilm plus lezing kost €15,- en losse filmtickets voor de middag óf avond film kosten €10,50. Het gehele zaterdag programma, inclusief lezing, twee films en Italiaans driegangen buffet kost €55,-
Tickets zijn binnenkort verkrijgbaar!
Zondagmiddag 16 november
Dit jaar vertonen we voor het eerst de hele dag kinderfilms voor alle leeftijden. ’s Morgens wordt in Filmtheater ’t Beest de jeugdfilm ‘Olifantje in het bos’. ’s Middags zijn bij ons twee kinderfilms te zien, waaronder de bekroonde Letse animatie Flow.
Om 13:00 vertonen de animatiefilm ‘Flow’ van regiseur Gints Zilbalodus (6+).
Een kleine zwarte kat probeert een grote overstroming te overleven. Tijdens zijn vlucht belandt hij in een bonte stoet aan dieren. De mensen zijn verdwenen, maar dat lijkt de kat niet te deren. Het huis met het lekkere bed staat er nog en de rivier zit vol vis. De kat weet zich te redden dankzij een passerend zeilbootje. Een waterzwijn, een hond, een maki (aapje) en een vogel reizen mee.
Tickets voor Flow zijn te verkrijgen via: Tickets Flow
Om 15:30 vertonen we de boekverfilming ‘Achtste-groepers huilen niet’ van regiseur Dennis Bots, gebaseerd op het gelijknamige boek van Jacques Vriens.
Akkie is helemaal wild van voetballen en het kan haar weinig schelen dat haar klasgenoot Joep dat geen sport voor meisjes vindt. Ze is trouwens ook beter dan hij. Alle leerlingen in de klas maken zich druk om het schooltoernooi, de Citotoets en het schoolkamp. Totdat Akkie ziek wordt. Haar ouders, juf en klasgenoten steunen haar zo veel ze kunnen, terwijl de altijd optimistische Akkie zich vanuit het ziekenhuis met alles op school bemoeit.
Tickets voor Achtste-groepers huilen niet zijn te verkrijgen via: Tickets Achtste-groepers huilen niet
Het volledige programma:
Datum | Tijd | Titel | Locatie |
do 13 nov | 19:00 u | Inloop | DaVinci |
do 13 nov | 19:30 u | Start Filmquiz | DaVinci |
vr 14 nov | 10:30 u | Film Jouer avec le feu | ’t Beest |
vr 14 nov | 13:30 u | Film The Golden Spurtle | ’t Beest |
vr 14 nov | 15:30 u | Film Christy | ’t Beest |
vr 14 nov | 20:00 u | Film Second Victims | ’t Beest |
za 15 nov | 13:00 u | Inloop | DaVinci |
za 15 nov | 13:30 u | lezing filmdocent Wouter Hessels over de ‘Italiaanse Cinema’ | DaVinci |
za 15 nov | pauze | DaVinci | |
za 15 nov | 15:00 u | Film Morte a Venezia | DaVinci |
za 15 nov | 17:15 u | Italiaans driegangenbuffet verzorgt door Restaurant De Koepoort | DaVinci |
za 15 nov | 19:15 u | Introductie Wouter Hessels | DaVinci |
za 15 nov | 19:30 u | Film Gioia mia | DaVinci |
zo 16 nov | 11:00 u | Film Olifantje in het Bos | ’t Beest |
zo 16 nov | 13:00 u | Film Flow | DaVinci |
zo 16 nov | 13:30 u | Film I Nostri Ragazzi met een voor- en nabespreking door Peter Verstraten | ’t Beest |
zo 16 nov | 15:30 u | Film Achtste-groepers huilen niet | DaVinci |
zo 16 nov | 16:15 u | Afsluiting met Italiaanse live muziek vertolkt door Angelo Indaco | ’t Beest |
Het programma van Filmtheater ’t Beest is te reserveren via: Programma Goese Filmdagen ’t Beest
Onder voorbehoud van wijzigingen